در حال بارگذاری ...
 • چهارمین دوره جشنواره سراسری تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با دبیری طاها عبدخدایی از روز 12 تا 22 بهمن ماه 1364 در شهر تهران و در سالن‌ اصلی و چهارسو مجموعه تئاترشهر، تماشاخانه سنگلج، فرهنگسرای نیاوران، موزه هنرهای معاصر، تالار مولوی، تالار محراب، تالار وحدت و تالار هنر برگزار شد.

   

  در دوره چهارم این جشنواره 30 اثر در بخش مسابقه، 8 اثر در بخش مهمان و 5 اثر در بخش ویژه شرکت داشته‌اند؛ 5 اثر از خراسان، 5 اثر از تهران، 5 اثر از مازندران، 4 اثر از بوشهر، 3 اثر از مرکزی، 3 اثر از اصفهان، 2 اثر از فارس، 2 اثر از کردستان، 2 اثر از آذربایجان شرقی، 2 اثر از سمنان، 2 اثر از یزد و از شهرهای گیلان، سیستان و بلوچستان، لرستان، همدان، زنجان، هرمزگان و تبریز هر کدام یک نمایش.

   

  چهارمین دوره جشنواره نیز به صورت ملی برگزار شده است. در این دوره ویژه‌نامه نمایش(نشریه چهارمین جشنواره سراسری تئاتر فجر) به چاپ رسیده است.

   

  آثار این دوره در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری مرد، بازیگری زن و طراحی صحنه به رقابت پرداخته‌اند. قابل ذکر است که در این دوره جشنواره داوری بخش نمایشنامه‌نویسی، براساس نمایشنامه‌های اجراشده در جشنواره صورت گرفته است.